Latest News

Нові штрафи і кримінальна відповідальність за за керування транспортними засобами у нетверезому стані

03.07.2020 09:13

З 01.07.2020 по 02.07.2020 діяли норми законодавства, що передбачали кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у нетверезому стані. Також, були суттєво підвищені штрафи, за керування "під впливом".

Але станом на 03.07.2020 ці нововведення вже скасовані, оскільки набув чинності закон 720-IX.

Таким чином:

1. Керування транспортним засобом "під впливом" залишається адміністративним правопорушенням (водій не отримає судимість);

2. Штрафи не змінились (від 10200 грн до 40800 грн);

3. Внесено зміни до ст. 286 ККУ. Суттєво підвищено штрафи за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження (51000 - 85000 грн).


Зміни у ПДР - по смузі громадського транспорту дозволяється рух таксі

22.05.2020 20:40

У Правилах дорожнього руху чергові зміни. Автомобілям таксі тепер дозволено рух смугами громадського транспорту. Зверніть увагу, нововведення поширюється лише на таксі, які працюють на підставі відповідної ліцензії і відповідають вимогам пункту 30.3 «й» ПДР (мають «шашечки» встановлені на даху або нанесені на боковій поверхні транспортного засобу).

У ПДР додано новий пункт 2.15.

Водій таксі має право:

a) рухатися на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеною дорожнім знаком 5.8  або 5.11 ;
б) здійснювати посадку та висадку пасажирів у межах смуги для маршрутних транспортних засобів, позначеної дорожнім знаком 5.8  або 5.11 , з урахуванням положень пунктів 15.1 та 15.2 цих Правил.

 

І внесено зміни до пункту 17.1 (додані слова «крім таксі»).

На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8  або 5.11 забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів крім таксі на цій смузі.


Зміни у законодавстві за порушення ПДР

11.05.2020 14:11

Президент України підписав закон, згідно якого в Україні скасовують штрафні бали за порушення Правил дорожнього руху (ПДР), що зафіксовані в автоматичному режимі.

Кожному громадянину, який має право керування транспортним засобом, щороку з початку року (з дня отримання права керування транспортним засобом) і до кінця року нараховувалось 150 балів.

Якщо порушення ПДР було зафіксоване в автоматичному режимі, то спочатку «списували» штрафні бали (50 балів за кожне правопорушення).

Таким чином, штрафні бали були своєрідними бонусами, оскільки за перші три порушення ПДР, що були зафіксовані в автоматичному режимі спочатку списували штрафні бали, а за решту – доводилось сплатити штраф.

На даний час в Україні ще не працює повноцінна система автоматичної фіксації порушень ПДР. У той самий час, після її запуску «бонусів» за порушення ПДР не буде. Нововведення набули чинності з 14.05.2020. На сайті vodiy.ua та у мобільних застосунках вже внесено відповідні зміни.


До уваги користувачів Android

29.08.2019 15:38

Мобільний застосунок Водій Юа доступний у двох різних версіях - Lite та PRO.

Версія "ПДР України 2020 Lite" доступна для встановлення через Google Play. Вона є повністю безкоштовною, займає мало місця і не містить реклами. У цій версії немає тестів, коментарів з ілюстраціями і розділу "Правовий помічник". 

Версія "ПДР України+тест 2020 PRO" містить тести ПДР, коментарі з ілюстраціями і розділ "Правовий помічник". Застосунок ви можете встановити с офіційної сторінки https://vodiy.ua/mobile/


Щоб встановити версію PRO, скачайте APK файл, запустіть його і надайте дозвіл на встановлення з невідомих джерел (цю опцію можна встановити у налаштуваннях телефону).

Користувачі телефонів та планшетів Samsung можуть встановити версію PRO з Galaxy App Store. Для пристроїв Huawei (у т.ч. Honor) ви можете встановили версію PRO з AppGallery.  


Чи знаєте ви...

06.08.2019 13:48
 • за які правопорушення можуть вилучити посвідчення водія;

 • у яких випадках можуть оплатно вилучити транспортний засіб;

 • коли призначають громадські роботи;

 • до кого можуть застосувати адміністративний арешт?

Якщо поліцейські оформлюють адміністративне правопорушення:

 • які права є у водія;

 • у яких випадках складається протокол і чим він відрізняється від постанови про адміністративне правопорушення;

 • де повинні розглядатись справи про адміністративні правопорушення;

 • коли ваші права порушують і адміністративне стягнення підлягає скасуванню?

За які правопорушення транспортний засіб може опинитись на штрафмайданчику?

Що таке штрафні бали і як вони працюють?

Відповіді на ці, та багато інших питань ви знайдете у новому розділі «Правовий помічник» у наших застосунках «ПДР України 2019 + тест» для Android та iOS.


A few words about auto insurance, European Accident Statement Report, the road accidents..

25.06.2019 19:38

You got into an accident and the other driver does not have a car insurance. How to get reimbursement?

You informed the insurance company about the accident, but you were denied reimbursemnt. How to avoid such a situation?

How much insurance wii pay in case of an accident?

How are the "bald" tires and the loss of the right to reimbursement from the insurance company are related to each other?

How to avoid buying a fake insurance policy?

The answers to these and other questions you can fing in the new section "car Insurance for dummies" in our mobile apps. The update is already available in Google Play Store and Apple App Store

The new section also provides a quiz that will help you understand whether you know your rights and obligations regarding the right to reimbursement or insurance coverage of an accident.

Drive safely!


For Android users

19.06.2019 14:10

An update is Available in the Play Store. What's new in the latest version:

 1. We added comments and illustrations to the Traffic Rules;

 2. Now the app will remind you when there is an update available;

 3. If you see such an icon on the website or in our mobile app , that means there is a new unread announcement;

 4. For those of you, who have not purchased Premium options yet – we have removed excessing ads from the app. Now, just the banner at the bottom. For those who have activated Premium options already, advertising is always disabled.

For those who have not yet installed our app, here is the official Play Market link. If you experience any difficulties with the app or have any questions, let us know via feedback option in the main menu of the app. Enjoy!


For iPhone and iPad users

01.06.2019 22:59

Dear Friends! Today we have released major update of our mobile application. The new version contains about 400 comments and illustrations to the Road Rules. We would love to hear feedback from every user. We hope you enjoy the update. (Android app update is next). For those of you who installed the app yesterday and could not launch it because of a bug - the new update is waiting for you in the App Store!

Please note that the most effective way to report any problem is to use the in-app feedback option. We respond to all emails. Thank you for your understanding!

Our Official app Store pageВнесено зміни до ПДР

24.04.2019 17:53

Кабінет Міністрів України вніс зміни до ПДР та деяких інших законодавчих актів Постановою №46 від 23.01.2019 р. Постанова набрала чинності 23.04.2019. 

Внесено зміни у три пункти ПДР.

1. Пункт 2.4 доповнено підпунктом "в", який передбачає, що на вимогу поліцейського водій повинен надати можливість для зчитування інформації із самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом (наявність такої мітки є, тепер, обов'язковою для транспортних засобів, які підлягають обов'язковому технічному контролю).

2.  Доповнення до пункту 30.2 передбачають, що самоклейна мітка радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю кріпиться в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю.

3. Пункт 31.4.7 "в" доповнено визначенням, що розміщення самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) не є порушенням вимог Правил.

4. Пункт 31.4.7 "г" доповнено забороною експлуатації транспортного засобу, у якого не працює одометр (пристрій, що показує пробіг).

Зверніть увагу, проходження обов'якового технічного контролю є обов'язковим для легкових і вантажних автомобілів (з вантажопідйомністю до 3,5 т), які використовуються з комерційною метою (для перевезення пасажирів або вантажів відповідно) і у яких з моменту першої реєстрації виповнилось два роки. Автомобілі з вантажопідйомністю 3,5 тони або більше, проходять технічний огляд в обов'язковому порядку, який визначено постановою Кабінету Міністрів України №137 від 30.01.2012.Внесено зміни до ПДР

31.03.2019 13:21


Кабінет Міністрів України вніс зміни до ПДР Постановою №258 від 27 березня 2019 р. Внесені зміни стосуються вимог щодо страхового полісу.

У розділі 2 ПДР «Обов’язки і права водіїв» підпункт 2.1 «ґ» було викладено у новій редакції. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

«Чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення)».

Попередня редакція. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

«Поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення)».

Зверніть увагу, стаття 21.2 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» чітко визначає, що пред’являти поліс на вимогу поліцейського водій зобов’язаний виключно у випадках порушення водієм ПДР або оформлення матеріалів ДТП поліцейским. В інших випадках, водій може пред’явити страховий поліс добровільно на прохання поліцейського. Така позиція підтримана в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 27.04.2017 № 754/7746/16-А.

Законом, також, визначено, що перевірка наявності страхового полісу здійснюється органами Державної прикордонної служби України під час перетинання транспортними засобами державного кордону України.