– Алгоритм підбору питань є однаковим для всіх ТСЦ (МРЕО) на всій території України.
– В іспит входять не лише питання з тем ПДР, а й питання за темами надання першої допомоги, технічного стану транспортних засобів, безпеки дорожнього руху. Різні теми мають різну обов'язкову кількість питань.
– Формула іспиту на сайті та у мобільних застосунках vodiy.ua відповідає алгоритму іспиту в ТСЦ.
УМОВИ УСПІШНОГО СКЛАДАННЯ ІСПИТУ
Іспит для слухачів автошкіл
– Містить 20 питань. Необхідно відповісти правильно щонайменше на 18 питань;
– Ви повинні відповісти на усі питання за 20 хвилин.
Іспит для викладачів та інструкторів автошкіл
– Для викладачів використовується інший алгоритм підбору питань, ніж для слухачів автошкіл;
– Іспит для викладачів та інструкторів автошкіл складається з 40 питань. Необхідно відповісти правильно щонайменше на 37 питань;
– Ви повинні відповісти на усі питання за 40 хвилин.
Викладачі та інструктори складають теоретичний іспит для отримання атестата на право викладання та підтвердження кваліфікації кожні 5 років.
Повний комплект (100%) офіційних тестових питань 2021. Для доступу до статистики тестування потрібно увійти або зареєструватись – це безкоштовно. Відповіді на часті питання за цим посиланням.
Шановний користувач, у вас увімкнено додаток "Adblock". Щоб сторінка працювала коректно, необхідно вимкнути "Adblock" і перезавантажити сторінку або оформити Premium
Терміну “недостатня видимість” відповідає лише перший варіант відповіді. Інші варіанти характеризуються терміном “обмежена оглядовість”.
Білет №35. Питання №1102
Трамвайна колія – елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується по ширині:
Трамвайна колія — елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується вшир спеціально виділеним вимощенням трамвайної лінії або дорожньою розміткою (п. 1.10 ПДР).
Білет №53. Питання №24
Житловою зоною вважаються:
Житлова зона — це дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31.
Білет №47. Питання №1092
Проїзною частиною вважається:
Згідно з визначенням у п. 1.10 ПДР “проїзна частина — елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів. Дорога може мати декілька проїзних частин, межами яких є розділювальні смуги”. На цьому малюнку зображені дві проїзні частини із розділювальною смугою поміж ними.
Білет №53. Питання №1106
Що означає вимога дати дорогу?
Лише перший варіант відповіді відповідає терміну “дати дорогу”. Другий та третій варіанти є некоректними, оскільки ця вимога не передбачає обов’язкової зупинки транспортного засобу в усіх випадках.
Білет №37. Питання №1083
Перехрестям вважається:
Лише перше визначення є правильним. Примикання виїзду з прилеглих територій до проїзної частини дороги та перехрещення дороги із залізничною колією не належать до перехресть.
Білет №66. Питання №1089
Смугою для руху нерейкових транспортних засобів вважається поздовжня смуга на проїзній частині:
Згідно із визначенням смуги руху у пункті 1.10 ПДР — її ширина повинна складати щонайменше 2,75 м. При цьому, лінії розмітки можуть бути відсутніми (або їх неможливо буде розрізнити в умовах снігопаду).
Білет №32. Питання №2185
Що з переліченого нижче відповідає терміну «видимість у напрямку руху»?
Видимість у напрямку руху — максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дає змогу водієві орієнтуватися під час керування транспортним засобом, зокрема для вибору безпечної швидкості та здійснення безпечного маневру (п. 1.10 ПДР).
Білет №63. Питання №1107
Учасник дорожнього руху – це:
Учасник дорожнього руху — особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин (п. 1.10 ПДР).
Білет №9. Питання №1085
Пішохідною доріжкою вважається доріжка з покриттям, призначена для руху пішоходів і виконана...
Пішохідна доріжка позначається знаком 4.13. При цьому, вона може бути виконана як у межах, так і поза межами дороги. Інші дорожні знаки — 1.32, 3.9.
Білет №24. Питання №2180
Показаний на малюнку поворот дороги відповідає терміну:
Показаний поворот відповідає терміну обмеженої оглядовості. Термін “недостатня видимість” стосується видимості дороги обмеженої погодними умовами або темним часом доби.
Білет №28. Питання №1076
Як називається даний маневр?
Водій, що рухається лівою смугою, здійснює випередження. Обгін - це випередження з виїздом на смугу зустрічного руху. Термін “об’їзд” застосовується до нерухомих транспортних засобів, або об’єктів на дорозі.
Білет №11. Питання №270
Автомобільна дорога, вулиця (дорога) — це частина території, в тому числі в населеному пункті, призначена для руху:
Дорога - це частина території, що призначена для руху як транспортних засобів, так і пішоходів. Часто, термін “дорога” плутають із терміном “проїзна частина”. Насправді, термін “дорога” є ширшим і передбачає такі елементи, як проїзна частина, узбіччя, тротуари.
Білет №5. Питання №1071
Населеним пунктом вважається:
Знаки 5.45 та 5.47 позначають початок населеного пункту, знаки 5.46 та 5.48 позначають кінець населеного пункту.
Білет №66. Питання №920
Велосипедною доріжкою вважається виконана в межах дороги чи поза нею доріжка з покриттям, що призначена для руху на велосипедах і позначена:
Велосипедна доріжка позначається дорожнім знаком 4.12. Інші дорожні знаки на малюнку — 1.34 та 3.8.
Білет №37. Питання №2181
Що з переліченого нижче відповідає терміну «небезпека для руху»?
Небезпека для руху — зміна дорожньої ситуації (у тому числі поява рухомого об'єкта, який наближається до смуги руху транспортного засобу чи перетинає її) або технічного стану транспортного засобу, яка загрожує безпеці дорожнього руху і змушує водія негайно зменшити швидкість або зупинитися. Окремим випадком небезпеки для руху є рух у межах смуги транспортного засобу іншого транспортного засобу назустріч загальному потоку (п. 1.10 ПДР).
Білет №12. Питання №1104
Для чого призначений тротуар?
Перш за все тротуар призначений для руху пішоходів. Також на тротуарах дозволяється стоянка легкових автомобілів і мотоциклів, за умови, що для руху пішоходів залишається не менше двох метрів (п. 15.10 “в” ПДР). Велосипедистам забороняється рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих) (п. 6.6 “в” ПДР).
Білет №66. Питання №2183
Що з переліченого нижче відповідає терміну «проїзна частина дороги»?
У ПДР немає терміна “проїзна частина дороги”, але є термін “проїзна частина”, визначений як “елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів” (п. 1.10 ПДР). Якщо відсутні тротуар, пішохідна, велосипедна доріжка або узбіччя, по проїзній частині дозволяється рух пішоходів назустріч руху транспортних засобів (п. 4.1 ПДР).
Білет №4. Питання №23
Залізничним переїздом вважається:
Залізничний переїзд — перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні (п. 1.10 ПДР).
Білет №67. Питання №2179
Обмежена оглядовість – це:
Лише друга відповідь відповідає визначенню терміна “обмежена оглядовість”. Перша відповідь - це недостатня видимість, третя - не відповідає визначенню “обмеженої оглядовості”, оскільки цей термін стосується видимості дороги у напрямку руху.